´╗┐
Piątek , 28 luty 2020
Imieniny Roman, Ludomir, Makary
03:29

Aktualno┼Ťci

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE.Ponad 100 m┼éodych sportowców z S─Öpólna Kraje┼äskiego i okolic rywalizuje w tegorocznej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Gmina do┼é─ůczy┼éa do ogólnopolskiej akcji propaguj─ůcej kultur─Ö fizyczn─ů w┼Ťród dzieci i m┼éodzie┼╝y. Zwyci─Özcy s─Öpole┼äskich zmaga┼ä b─Öd─ů reprezentowali swój region i szko┼é─Ö w finale ogólnopolskim.

Czwartki Lekkoatletyczne to cykl zawodów dla uczniów szkó┼é podstawowych. M┼éodzi sportowcy rywalizuj─ů w trzech kategoriach wiekowych: 11 lat i m┼éodsi, 12 lat i 13 lat. Osobno dziewcz─Öta i ch┼éopcy. Dyscypliny lekkoatletyczne to:

  • bieg na 60m
  • bieg na 300m
  • bieg na 600m
  • skok w dal
  • skok wzwy┼╝
  • rzut pi┼éeczk─ů palantow─ů.

Zanim zawodnicy dotr─ů do fina┼éu, musz─ů oni wzi─ů─ç udzia┼é w sze┼Ťciu cyklach zawodów na szczeblu lokalnym. W S─Öpólnie Kraje┼äskim takie imprezy organizowane s─ů co czwartek o godzinie 16.00. Ca┼éo┼Ť─ç zako┼äczy fina┼é miejski, podczas którego wy┼éoniona zostanie s─Öpole┼äska kadra na zawody ogólnopolskie. "To wydarzenie zaplanowali┼Ťmy na 11 czerwca (sobota) na godzin─Ö 9.00" - mówi Marek Chart, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w S─Öpólnie Kraje┼äskim. W tym dniu odb─Öd─ů si─Ö tak┼╝e Mistrzostwa Miasta i Gminy Dzieci i M┼éodzie┼╝y w Lekkoatletyce. Wszystko to na stadionie CSiR przy ulicy Chojnickiej.Fina┼é ogólnopolski odb─Ödzie si─Ö na stadionie AZS w ┼üodzi - pod koniec czerwca.

Nota prawna:
Gmina S─Öpólno Kraje┼äskie jako w┼éa┼Ťciciel praw autorskich, udziela zgody na nieodp┼éatne wykorzystanie i publikacj─Ö tekstów, fotografii i plików d┼║wi─Ökowych dost─Öpnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie tre┼Ťci i plików w ca┼éo┼Ťci lub we fragmentach.

Za┼é─ůcznik:
Plik d┼║wi─Ökowy do pobrania.

Data utworzenia: 18.05.2016

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 9864360
´╗┐