Niedziela, 11 kwiecień 2021
Imieniny Filip, Leon, Jaromir, Stanislaw, Izolda
02:13

Aktualności

Kino pod chmurką – sedno sprawy!Filmowa prezentacja lokalnych inicjatyw oraz wystawa fotograficzna młodzieży z Klubu Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” otworzyła czerwcowy wieczór przygotowany z myślą o mieszkańcach z okazji 650-lecia naszego miasta. Filmy tematyką objęły wolontariat europejski oraz działania młodzieżowe, wystawa natomiast była spojrzeniem młodzieży na przyrodę i zabytki Sępólna. Ciekawą formą ekspozycji była zbudowana z kartonu imitacja pomnika, na której znalazły jego fotografie.
O 22:00 rozpoczął się happening „Różne odcienie miłości”, będący oryginalną ekspresją niosącą za sobą uniwersalne treści. Miłość... Skojarzeń wiele, interpretacji jeszcze więcej.

„Miłość jak słońce: ogrzewa świat cały i swoim blaskiem ożywia różanym [...]” Adam Asnyk

Pierwsza odsłona traktowała o miłości szczęśliwej, spełnionej, wprost idealnej. Zarówno Łukasz, jak i Igor starali się oddać charakter uczucia za pomocą kolorowych poi. Przygotowana sekwencja wpisała się w klimat utworu muzycznego, wizualizacji i miejmy nadzieję, nacieszyła w tym samym stopniu oko, co poruszyła czasami zapomniane nutki duszy.

„ [...] miej serce i nie patrz w serce odstraszy cię kochać” Jan Twardowski
Druga odsłona, to interpretacja miłości niespełnionej, pełnej bólu, żalu, pretensji,... Klimat wspomnianych emocji starała się oddać Dagmara, która z pomocą żywego ognia (poi ogniowe) nakreśliła siłę i całą gamę uczuć. Plucie ogniem miało na celu wzmocnienie przekazu. Czy się udało...?

„[...] można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem” Jan Twardowski

Trzecia odsłona... Co tu dużo pisać, kto kocha, wie o czym mowa... Miłość dojrzała, taka co mimo wad, trwa nadal i potrafi wybaczać. Początkowo w ukryciu, z czasem dojrzewa i dorasta w towarzystwie dobrych emocji, opatrzności, aniołów (i co komu jeszcze przyjdzie do głowy). I tak:  Iza i Enis owiani tajemnicą, w otoczeniu czterech aniołów: Pauliny, Milene, Lilit i Aline, pokazali triumf uczucia, zgodnie ze słowami:

„Wszystko wydaje się inne, jeśli można powiedzieć: „my”.” Ewa Błaszczyk

 „Różne odcienie miłości”, to rzecz traktująca o emocjach, które czasami z wielką siłą targają człowiekiem. Aktorzy z Klubu Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” starali się dostępnym środkami dotrzeć do widowni, która tym była i za to dziękujemy!
Specjalne podziękowania dla tych którzy pomagali w przygotowaniach, za zaangażowanie, emocjonalne podejście, rzetelne przygotowanie, za to, że można powiedzieć „my”.
Dziękuję tym, którzy nam pomogli: Cetrum Kultury i Sztuki oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”.
Do zobaczenia wkrótce!
W imieniu Klubu Młodych Twórców
Przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”:
Dorota Jendrzejek

Inicjatywa zrealizowana w ramach projektu „Sępólno moje miasto!” finansowanego ze środków Gminy Sępólno Krajeńkie.

Galeria

Data utworzenia: 15.06.2010

inne aktualności

Ilość odsłon 10528195