´╗┐
Środa, 28 września 2022
Imieniny Luby, Waclawa, Salomona
21:41

Aktualno┼Ťci

Hinduski globetrotter w Wi┼Ťniewie.Hinduski globetrotter w Wi┼Ťniewie

5 wrze┼Ťnia 2014r. Szko┼éa Podstawowa w Wi┼Ťniewie mia┼éa okazj─Ö go┼Ťci─ç w swoich murach wyj─ůtkowego go┼Ťcia, Pallaba Sarkar – hinduskiego globetrottera i coachsurfera (couchsurfing jest internetow─ů spo┼éeczno┼Ťci─ů, która zrzesza ludzi z ca┼éego ┼Ťwiata, oferuj─ůcych u siebie darmowe miejsca noclegowe). Sarkar, urodzony w Glasgow w hinduskiej rodzinie in┼╝yniera budowlanego i dietetyczki, od 12 lat mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako programista IBM. B─Öd─ůc w Czechach, zdecydowa┼é si─Ö odwiedzi─ç Polsk─Ö, korzystaj─ůc
z zaproszenia swojej kole┼╝anki, równie┼╝ zagorza┼éej podró┼╝niczki pochodz─ůcej z S─Öpólna Kraje┼äskiego, z któr─ů odby┼é kilka lat temu wspóln─ů i dosy─ç ryzykown─ů podró┼╝ po Kolumbii,
a w tym roku po Nowej Zelandii. Spotkali si─Ö tak┼╝e na podró┼╝niczych szlakach Chile, Argentyny i na Wyspie Wielkanocnej. 
 Przybycie egzotycznego go┼Ťcia wzbudzi┼éo wielkie zainteresowanie w┼Ťród uczniów, a w szczególno┼Ťci w┼Ťród pi─ůto- i szóstoklasistów, którzy ch─Ötnie uczestniczyli w lekcjach j─Özyka angielskiego z panem Pallabem w roli g┼éównej.  Dzieciaki z wielkim skupieniem i uwag─ů ws┼éuchiwa┼éy si─Ö w relacj─Ö hinduskiego podró┼╝nika, który z ch─Öci─ů odpowiada┼é na pytania uczniów dotycz─ůce krajów, które odwiedzi┼é, zabawnych oraz niebezpiecznych sytuacji w czasie w─Ödrówek czy te┼╝ miejsc, do których chcia┼éby jeszcze raz wróci─ç. Pallab, który w ci─ůgu trzech lat odwiedzi┼é 54 kraje, m. in. Indie, Australi─Ö, Nowa Zelandi─Ö, Stany Zjednoczone, Brazyli─Ö, Malawi, Francj─Ö, Tajlandi─Ö, Niemcy, Namibi─Ö, Chile, Keni─Ö, Nepal, Argentyn─Ö i Rosj─Ö, podzieli┼é si─Ö z uczniami wieloma ciekawymi szczegó┼éami dotycz─ůcymi kuchni, kultury i religii Indii, po czym opowiedzia┼é o swoich wra┼╝eniach z pobytu w Polsce. Globetrotter zachwala┼é Polsk─ů kuchni─Ö, w szczególno┼Ťci smak pierogów i pierników oraz pi─Ökno polskich miast, które odwiedzi┼é: Krakowa, Wroc┼éawia, Torunia i Warszawy.
Na po┼╝egnanie uczestnicy spotkania, oczywi┼Ťcie w j─Özyku angielskim, serdecznie podzi─Ökowali za wizyt─Ö oraz zrobili sobie wspólne, pami─ůtkowe zdj─Öcia. Pallab Sarkar nie odwiedzi┼é Szko┼éy Podstawowej w Wi┼Ťniewie przypadkowo. Jego polska kole┼╝anka, z któr─ů czasami przemierza ró┼╝ne szlaki, jest bowiem jej absolwentk─ů. Coachsurfer, który w Polsce sp─Ödzi┼é dwa tygodnie, jako cel swojej kolejnej wyprawy obra┼é Skandynawi─Ö. Zapytany, jak d┼éugo zamierza podró┼╝owa─ç, odpowiedzia┼é z u┼Ťmiechem, ┼╝e nie jest w stanie odpowiedzie─ç na to pytanie, poniewa┼╝ odwiedzi┼é cz─Ö┼Ť─ç z blisko dwustu krajów na ┼Ťwiecie, wi─Öc przed nim jeszcze wiele podró┼╝y, aby zwiedzi─ç ca┼éy glob.

Julia Oller       
SP w Wi┼Ťniewie   Data utworzenia: 08.09.2014

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 12614603
´╗┐