´╗┐
Sobota, 11 lipiec 2020
Imieniny Olga, Kalina, Benedykt, Pelagia, Karina
07:22

Aktualno┼Ťci

Spacerkiem przez Warszaw─ÖGrupa uczniów z Zespo┼éu Szkó┼é nr 1 oraz Zespo┼éu Szkó┼é nr 3 wyjecha┼éa do Warszawy w ramach wycieczki podsumowuj─ůcej wakacje zorganizowane w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w S─Öpólnie Kraje┼äskim.
Pierwszego dnia po Warszawie oprowadza┼é nas przewodnik, który przekaza┼é nam wiele interesuj─ůcych informacji na temat ka┼╝dego zak─ůtka.  Wraz z nim pospacerowali┼Ťmy po Starym Mie┼Ťcie mijaj─ůc m.in. Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumn─Ö Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Pa┼éac Prezydencki, mury obronne, przecudowne fontanny, pomnik Ma┼éego Powsta┼äca, a tak┼╝e s┼éynnego Bazyliszka. Mieli┼Ťmy równie┼╝ okazj─Ö pojecha─ç najstarszymi schodami ruchomymi oraz zje┼Ť─ç najpyszniejsze lody w ca┼éej Warszawie!
W poniedzia┼ékowe popo┼éudnie zwiedzili┼Ťmy z kolei ┼üazienki Królewskie. Mogli┼Ťmy tam podziwia─ç m.in. pomnik Fryderyka Chopina, Wodozbiór, Pa┼éac Belwederski, a tak┼╝e Amfiteatr i Pa┼éac na Wyspie. Jednak najwi─Öksz─ů atrakcj─ů okaza┼é si─Ö wjazd na 30 pi─Ötro Pa┼éacu Kultury i Nauki, z którego wida─ç by┼éo ca┼é─ů stolic─Ö. Po tak wielkiej dawce wra┼╝e┼ä mogli┼Ťmy wraca─ç ju┼╝ do domu.
Mamy nadzieję, że dzieci zebrały energię na przyszły rok szkolny i już teraz zapraszamy na kolejne wakacje w bibliotece.

Data utworzenia: 05.09.2013

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10036131
´╗┐