´╗┐
Sobota, 30 maj 2020
Imieniny Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda
10:03

Aktualno┼Ťci

VI Wojew├│dzki Festiwal Pie┼Ťni LudowejVI WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIE┼ÜNI LUDOWEJ

W niedziel─Ö 25 pa┼║dziernika 2009r. w Centrum Kultury i Sztuki w S─Öpólnie Kraje┼äskim odby┼é si─Ö VI Wojewódzki Festiwal Pie┼Ťni Ludowej. W tym roku udzia┼é w Festiwalu wzi─Ö┼éo osiem zespo┼éów ludowych oraz dwóch solistów z województwa kujawsko-pomorskiego. Jury pracowa┼éo w czteroosobowym sk┼éadzie: Przewodnicz─ůca Regionalnego Zwi─ůzku Rolników Kó┼éek i Organizacji Rolniczych Zofia Koz┼éowska, Muzyk Wojewódzkiego O┼Ťrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy Roman Fieberg, Znawca Folklory i Sztuki Ludowej Lidia Panek oraz Muzyk Centrum Kultury i Sztuki w S─Öpólnie Kraje┼äskim Arkadiusz Adamiak.
Jury za wyst─Öp wyró┼╝ni┼éo Zespó┼é Kaw─Öczynianki z Kaw─Öczyna, III miejsce otrzyma┼é Zespó┼é Radojewiczanie z Radojewic, II miejsce Zespó┼é Melodia z Kowala, a I miejsce Zespó┼é Z┼éotniczanki z Z┼éotnik Kujawskich.
Zaprezentowały się także Zespoły Solecczanie z Solca Kujawskiego, Mroczanki z Mroczy, Kłopocianki z Kłopotu, Aster z Rogowa oraz solistki Ewa Kowalczyk i Małgorzata Galardziak z Radojewic.
Zaproszone zespo┼éy jak i wszyscy uczestnicy mogli degustowa─ç pyszne, domowe wyroby Pa┼ä z Kó┼é Gospody┼ä Wiejskich z Wa┼édowa, ┼Üwidwia, Wilkowa, Skarpy, Wa┼édówka, Rado┼äska, Kawli i Zalesia.
Atrakcj─ů Festiwalu by┼éy utwory wykonane przez Zespó┼é Melodia z Kowala, którego solistk─ů jest siostra Jana Nowickiego. Zespó┼é móg┼é si─Ö zatem pochwali─ç, ┼╝e gra┼é na weselu aktora z Ma┼égorzat─ů Potock─ů. M┼éoda para zamiast walca czy poloneza zata┼äczy┼éa kujawiaka.
Ca┼éo┼Ť─ç imprezy przebieg┼éa w mi┼éej, i┼Ťcie ludowej atmosferze. Podczas obrad jury, gdy go┼Ťcinnie wyst─Öpowali Lutowianie, na widowni sun─Ö┼éy taneczne w─Ö┼╝e. W tym korowodzie byli zarówno uczestnicy Festiwalu, jak i publiczno┼Ť─ç, której w tym roku nie zabrak┼éo.
Kolejny Festiwal ju┼╝ za rok... na który ju┼╝ teraz serdecznie zapraszamy!!!


Galeria

Data utworzenia: 27.10.2009

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 9987928
´╗┐