´╗┐
Wtorek, 20 kwiecień 2021
Imieniny Czeslaw, Agnieszka, Marian, Czech
06:22

Aktualno┼Ťci

VII JARMARK ŚW. MATEUSZAJu┼╝ po raz VII mieszka┼äcy Wa┼édowa i okolic uczestniczyli w Jarmarku ┼Ťw. Mateusza. Atrakcj─ů tegorocznego jarmark by┼éy koncert zespo┼éów zagranicznych z Iranu i Kurdystanu.
Jako pierwszy publiczno┼Ťci zaprezentowa┼é si─Ö  NARODOWY ZESPÓ┼ü TA┼âCA GARADZENSKIJA KARUNKI. W repertuarze zespo┼éu znajduj─ů si─Ö ró┼╝ne gatunki sztuki choreograficznej: obszerny program ta┼äców bia┼éoruskich – tradycyjnych, scenicznych, czy opartych na folklorze regionu nadnieme┼äskiego, ale równie┼╝ ta┼äców z ca┼éego ┼Ťwiata. W repertuarze znajduj─ů si─Ö historyczno – rodzinne ta┼äce, ta┼äce balowe, jak równie┼╝ wspó┼éczesne ta┼äce estradowe. Program zespo┼éu stworzony z baletmistrzowskich prac wyk┼éadowców koled┼╝u. W 2005 roku zespó┼é otrzyma┼é Grand Prix i sta┼é si─Ö laureatem stypendium Prezydenta Republiki Bia┼éoru┼Ť.
Przed mieszka┼äcami Wa┼édowa wyst─ůpi┼é równie┼╝ zespó┼é ABIDAR IRAN. Nazwa Abidar pochodzi od góry o tej samej nazwie, znajduj─ůcej si─Ö w prowincji Kurdystan w Iranie, na wschód od stolicy prowincji – miasta Sananad┼╝. Grupa bierze udzia┼é w mi─Ödzynarodowych festiwalach od ponad 20 lat, jako spadkobiercy kultury kurdyjskiej.

Data utworzenia: 04.09.2012

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 10541869
´╗┐