´╗┐
Środa, 28 września 2022
Imieniny Luby, Waclawa, Salomona
22:22

Aktualno┼Ťci

Komunikat w sprawie wymiany dowod├│w osobistych wydanych w 2001 rokuW zwi─ůzku z ko┼äcz─ůcym si─Ö okresem wa┼╝no┼Ťci dowodów osobistych wydanych w 2001 r. przypominamy o sk┼éadaniu wniosków o wydanie nowych dokumentów. Dokument jest wa┼╝ny w┼éa┼Ťnie 10 lat. W przypadku osób, które nie uko┼äczy┼éy 18 roku ┼╝ycia, jest to 5 lat. Osoby, które uko┼äczy┼éy 65 rok ┼╝ycia, o ile zwróci┼éy si─Ö o wydanie dowodu osobistego na czas nieoznaczony – nie musz─ů wymienia─ç dokumentu, gdy┼╝ dowód jest ci─ůgle wa┼╝ny.

Data wa┼╝no┼Ťci dowodu umieszczona jest w prawym, dolnym rogu, na awersie dokumentu (strona ze zdj─Öciem).
W pierwszej kolejno┼Ťci wnioski powinny z┼éo┼╝y─ç osoby, które mia┼éy wydane dowody osobiste w styczniu, lutym lub marcu. ┼Üredni czas oczekiwania na nowy dowód osobisty wynosi oko┼éo miesi─ůca.
Od 1 stycznia 2010 opłata za wyrobienie dowodu osobistego nie jest pobierana.
Przypominamy, ┼╝e wnioski o nowy dowód osobisty sk┼éada si─Ö osobi┼Ťcie w urz─Ödzie gminy w┼éa┼Ťciwym ze wzgl─Ödu na miejsce sta┼éego zameldowania. Brak wa┼╝nego dowodu mo┼╝e skutkowa─ç problemami podczas spotkania z policj─ů, w banku lub podczas za┼éatwiania ró┼╝nego rodzaju spraw np. próby zrobienia zakupów na raty.

Data utworzenia: 23.01.2012

inne aktualno┼Ťci

Ilość odsłon 12614691
´╗┐